ايميل رمز عبور
عضويت

بسوي تمدن جديد

مشخصات کتاب:
به سوي تمدن جديد: تفکر سياسي در موج سوم
آلوين تافلر، هايدي تافلر، مرتضي ذوالانوار (مترجم)

تعداد صفحه: 144
نشر: معيار انديشه (14 آذر، 1385)
شابک: 964-6617-76-X
قطع کتاب: رقعي
وزن: 400 گرم
قيمت پشت جلد: 13000 ريال

با تشکر فراوان از جناب آقاي مهندس جمال الدين عزيزي که فايل خلاصه کتاب را با ترجمه آقاي محمدرضا جعفري در اختيار اين شرکت قرار دادند.

پيشگفتار
آينده و مسائل آن سال‎ها است که موضوع تحقيق و تفکر بسياري از انديشمندان معاصر قرار گرفته است و به طور کلي «آينده‎نگري» به معناي تبيين و پيش‎بيني روندهاي آينده، چه آن بخشي که از مدل‎هاي پيشرفته کامپيوتري و آماري بهره مي‎گيرد و چه بخشي که صرفاً به تحليل کيفي مي‎پردازد، داراي جايگاه ويژه‎اي است.
الوين و هايدي تافلر با کتاب‎هاي شوک آينده، موج سوم، جابجايي در قدرت، جنگ و ضد جنگ به شهرت جهاني دست يافته‎اند. زيرا هر يک از اين کتاب‎ها با نظري جامع، تحولات پيچيده جهان را تحليل کرده و مسائلي را فراروي انديشمندان قرار داده که حقاً انديشيدني و آموختني است. کتاب حاضر که “به سوي تمدن جديد” نام دارد با وجود حجم کمي که دارد، در حقيقت عصاره و فشرده همه انديشه‎هايي است که در همه کتاب‎ها و انبوه مقالات قبلي آنان منتشر شده است.
قدرت آينده آمريکا به صورتي روزافزون از دست نهادهاي حکومتي خارج مي‎شود و در اختيار مردم عادي و رسانه‎هايي که از راه‎هاي الکترونيکي با هم مرتبط هستند، قرار مي‎گيرد. امروزه بحران‎هايي نظير بحران‎هاي ارزشي و سياسي؛ خانواده و بهداشت و غيرو، آمريکا را در سراشيب سقوط قرار داده است و… . شکافي عظيم بين تغييرات ملموس در دنيا و عدم تحرک سياست و حکومت، رفته‎رفته بافت سياسي را از بنيان دگرگون مي‎سازد. براي ترسيم خطوط کلي آينده‎اي که با چنگ و دندان به سويش مي‎رويم، هيچ قوه پيش‎بيني و بصيرتي در کار نيست و براي شتاب بخشيدن و تسهيل کردن انتقال به آينده، هيچ برنامه‎اي وجود ندارد و … .
به “سوي تمدن جديد” را مي‎توان تفسيري بر نظريه موج سوم قلمداد کرد که پس از گذشت حدود 15 سال از انتشار کتاب موج سوم، منتشر شده است. اما يکي از نقاط ضعف کتاب حاضر در اين است که نوت گينگريچ ـ رئيس مجلس نمايندگان آمريکا که با آنها نيز دوستي صميمانه‏اي دارد ـ، مقدمه‎اي بر چاپ اول اين کتاب نوشته و اهميت آن را با تعريف و تمجيدهاي خود تا حد کتاب مقدس بالا برده است. چنانچه تافلرها در پاسخ به جنجال‎هاي رسانه‎هاي آمريکايي در خصوص دوستي خود با گينگريچ مي‎نويسند: «… ما در مقام نويسندگان کتابِ به سوي تمدن جديد بايد توجه دهيم که نه جمهوري‏خواه هستيم و نه دمکرات. ما نه تنها طرف مشورتِ گينگريچ هستيم، بلکه وقتي سران دموکرات نيز پس از انتخابات اخير به اظهار علاقه در مورد انديشه‎ها و افکار ما پرداختند، خيلي هم مشعوف شديم. آنان از ما براي بحث درباره مفهوم سياسي موج سوم دعوت به عمل آوردند و نسخه‎هايي از اين کتاب را نيز بين خود مبادله نمودند، …، آينده؛ مِلکِ طِلقِ هيچ حزبي نيست.»

فايل ضميمه :

اطلاعات تماس : تلفن : 11-66550410-021      ايميل : info@frsaba.com      پيام كوتاه : 09124339601

FRSABA.COM