ايميل رمز عبور
عضويت

مجتبي کاشاني

مجتبي کاشاني (م.سالک) در 14 شهريور سال 1327 در شهر مشهد زاده شد. وي مدرک کارشناسي ارشد خود را در رشته‌ي مديريت از «مرکز مطالعات مديريت ايران(ICMS)» دريافت کرد. وي پژوهشگر و مشاور مديريت عمومي و صنعتي در بسياري از شرکت‌ها و کارخانه‌هاي صنعتي و بازرگاني بود.


وي پس از سالها مطالعه دربارهٔ مديريت در کشور ژاپن و تطبيق آن با آموزه‌هاي ايراني- اسلامي، نظريه‌اي را ارائه داد که از آن به عنوان «نقش دل در مديريت» ياد مي‌شود. وي با همين نام نيز کتابي منتشر ساخت. او در نظريه‌اش تاکيد مي‌کند که انسان سه مرکز يا عامل براي انجام کار دارد. جسم او، دل او و مغز او هر سه، در بوجود آمدن نتيجهٔ کار نقش دارند و از فعاليت هريک فرآورده‌اي حاصل مي‌شود.
کاشاني از سال 1349 در زمينه‌ي شعر و نويسندگي فعاليت خود را آغاز نمودند. از ايشان شش کتاب شعر به نام‌هاي: روزنه، دانه باشيم نه سيب، پل، خويش را باور کن، به همين سادگي و باران عشق به يادگار مانده است. وي به ياري برخي دوستان و آشنايان خود در سال 1365 در سمينار بررسي عوامل محروميت هاي جنوب خراسان شرکت کرد و در آنجا تصميم مهمي گرفت. آستين همت را بالا زد و جامعه ياوري را بنا نهاد. طرحهاي عمراني و خدمات پزشکي زيادي را اجرا کرد و در سال 73 تعبير روياهايش را در شعري به همين نام به شوق ايجـــــــاد يکصد ودهمين مدرسه در روستاهاي جنوب خراسان سرود.

علاقه اش به مردم شوق هم آوايي و همدردي با مردم خواف را در او شعله ور کرد.
مجتبي کاشاني که مقالات و شعرهايش سرشار از حس شيرين انسان دوستي، عشق و اميد است، شلاق باد پائيزي بر جان و تنش را خريد و سرود و افروخت و با پرچم سخن عشق در کهن خاک وطـن ماندگار شد. او مدير فيلسوف بود و شاعر بود .
کاشاني سه سال پايان عمر پربارش را در حالي که با بيماري سرطان دست و پنجه نرم مي‌کرد به ساختن مدرسه و ساير کارهاي سازنده ادامه داد. وي در 23 آذرماه سال 1383 درگذشت ولي نهضت مدرسه‌سازي او به همت يارانش همچنان ادامه دارد و شعرش را تداوم بخشيده که:
باز همراه شما مدرسه‌اي خواهم ساخت ...‌


اطلاعات تماس : تلفن : 11-66550410-021      ايميل : info@frsaba.com      پيام كوتاه : 09124339601

FRSABA.COM